Kaza öncesi darbedilmişti… İki sanık hakkında 18’er yıl hapis talebi!

Antalya‘da, dövüldükten sonra baygınlık geçirdiği yolda taksinin çarpması sonucu hayatını kaybeden Çağrı Aktaş‘ın (30) ölümü ile ilgili davada, sanıklar hakkında istenen cezalar belli oldu.

KAZA ÖNCESİ DARBEDİLMİŞ!

Edinilen bilgiye göre kaza, geçen yıl 29 Eylül’de saat 03.00 sıralarında, Muratpaşa ilçesi Kızılırmak Caddesi’nde meydana geldi. Akan trafikte yol ortasında yürüyen ve araçların önüne atlayan Çağrı Aktaş, otomobillerden inen ikisi kadın, 5 kişiyle tartıştı. Dövülen Aktaş, yol ortasında fenalık geçirdi. Kısa süre sonra yoldan geçen H.Ü.’nün kullandığı 07 T 4507 plakalı taksi, Aktaş’a çarptı. İhbarla kaza yerine sevk edilen sağlık ekibi, Aktaş’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

H.Ü. gözaltına alınırken, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, Aktaş’ı darbeden şüphelileri belirledi. Olayla ilgili ikisi kadın, 5 kişi yakalandı. 

Soruşturmada Aktaş’ı darbedenlerin Fatih Çelikkan ile Cömert Yılmaz olduğu tespit edildi. Diğer 3 şüpheli serbest bırakıldı; Fatih Çelikkan, Cömert Yılmaz ve taksi şoförü H.Ü., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çelikkan ve Yılmaz tutuklandı, H.Ü. ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Çağrı Aktaş’ı darbederek yol kenarına bırakan Fatih Çelikkan ve Cömert Yılmaz hakkında, “haksız tahrik altında olası kastla öldürme“, taksi şoförü H.Ü. hakkında ise “taksirle ölüme neden olma” suçlarından hazırlanan iddianame, Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 

İddianamede, olay günü araçlarıyla Muratpaşa ilçesi Kızılırmak Caddesi’nden geçen şüpheli Fatih Çelikkan ile onun arkasındaki Cömert Yılmaz’ın alkollü halde taşıt yolunda bulunan Çağrı Aktaş’ı fark edip ona çarpmamak için durdukları belirtildi. Bu sırada Çağrı Aktaş’ın araçların önüne geçip geçişlerini engellediği, şüpheliler Fatih Çelikkan ve Cömert Yılmaz’ın Çağrı Aktaş’ı uyararak iteledikleri aktarıldı.

ÖLÜMÜ NEDENİ, İÇ KANAMA!

Adli Tıp Kurumu 1’inci Adli Tıp İhtisas Kurulu’nun raporunda, yüksek oranda alkollü olduğu belirlenen Çağrı Aktaş’ın ölümünün darp sonrası üzerinden araç geçmesine bağlı çok sayıda kot kırıklarıyla birlikte iç organ yırtılması ve bunlara bağlı gelişen iç kanamadan kaynaklandığının tespit edildiği aktarıldı.

İddianamede, sanıklar Fatih Çelikkan ve Cömert Yılmaz’ın “haksız tahrik altında olası kastla öldürme” suçundan 18’er yıla kadar, taksi şoförü H.Ü.’nün ise “taksirle ölüme neden olma” suçundan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanıkların yargılanmasına ileriki günlerde başlanacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir