Muhammed Avcı Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli? AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı’nın Hayatı

14 Mayıs Genel Seçimleri gelirken siyasi partilerin milletvekili aday listeleri paylaşılmaya başlandı. Ak Parti 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday listesini bugün YSK’ya teslim etti. Ak Parti Rize milletvekili adayları arasında Muhammed Avcı da yer aldı. Muhammed Avcı’nın hayatı ve kariyerine dair detaylar merak edilmeye başlandı. Peki Muhammed Avcı kimdir? Muhammed Avcı kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilenler…

Ak Parti 28. Dönem Milletvekilleri aday listesi bugün YSK’ya teslim edildi. Rize Milletvekili Muhammed Avcı, 28. Dönem seçimlerinde de aday listesinde yer aldı.

Muhammed Avcı, 15 Ocak 1980’de Rize’de dünyaya gelmiştir. Baba adı Kemal, anne adı Meryem Sevim’dir. İlk, orta öğretimini Atatürk İlkokulu’nda, lise öğretimini Rize İmamhatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümü’nde tamamlamıştır. Amasya’da kısa dönem askerlik yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Muhammed Avcı Siyasi Hayatı ve Kariyeri

24 Haziran 2018 tarihinde Rize Milletvekili olarak seçilmiş ve göreve gelmiştir. 2009 yılında Ak Parti Rize İlk Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Bir dönem Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olmuştur. Sırasıyla il başkan yardımcısı, il genel meclis üyesi, il genel meclis üyesi, il genel meclis başkanı ve il başkanı olmuştur. 

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem Rize Milletvekili seçilmiş ve TBMM’De yasama çalışmalarına katılmıştır. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesidir.

Muhammed Avcı Sosyal Medya Hesapları

Instagram: @muhammedavci53

Twitter: muhammedavci53

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir