Xiaomi 14 Ultra’nın pil kapasitesi sızıntısı, beklentileri yükseltiyor

Xiaomi’nin merakla beklenen 14 serisinin küresel lansmanı yaklaşıyor. Bu serinin Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Ultra modellerinden oluşması bekleniyor, ancak 14 Pro’nun küresel lansmanı atlanacak gibi görünüyor. Lansman öncesinde, tanınmış duyumcu Digital Chat Station, Xiaomi 14 Ultra’nın pil özelliklerine dair yeni bilgiler paylaştı.

Çinli teknoloji devi, 25 Şubat 2024’te bir küresel lansman etkinliği düzenleyecek. Ancak resmi yayından önce, Xiaomi 14 Ultra‘nın 5,180mAh kapasiteli bir pil paketiyle donatılacağı söyleniyor. Bu, nominal değer olabilir, bu yüzden tipik değerinin yaklaşık 5,300mAh kapasitede olması muhtemel.

Xiaomi 14 Ultra’nın pil kapasitesi sızıntısı, beklentileri yükseltiyor

Daha önceki bir sızıntıda, yaklaşmakta olan cihazın 80W kablosuz hızlı şarj ve 100W kablolu hızlı şarj desteği sunacağı iddia edilmişti. Xiaomi 14 ve 14 Pro modellerine benzer şekilde, Xiaomi 14 Ultra‘nın da Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılması ve 16GB’a kadar RAM ile eşleştirilmesi bekleniyor. 14 Ultra, özellikle fotoğrafçılık deneyiminde üst düzey bir performans vaat eden amiral gemisi modelidir.

Arka kısmında 50 megapiksel Sony LYT900 ana kamera bulunduran Xiaomi 14 Ultra’nın kutusundan Android 14 işletim sistemi ile çıkması bekleniyor. Yakın zamanda cihaz, TUV Rheinland ve IMDA gibi önemli platformlarda sertifikasyon aldı. Ayrıca, bir GeekBench listesi cihazın sentetik test performansını sergiledi. Bu ayın ilerleyen günlerinde düzenlenecek olan lansman etkinliğini de kapsayacağız, bu yüzden daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir