YRP’den istifa edip AKP’ye geçtiler: ‘İlçe teşkilatımıza darbedir’

Yeniden Refah Partisi Gördes İlçe Başkanı Veteriner Hekim Adil Duru ve 5 kişi, partiden istifa ederek AKP’ye geçti.

Yeni üyelere rozetleri AKp Gördes İlçe Teşkilatı’nda AKP MKYK Üyesi ve AKP Genel Başkan Vekili Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Nevin Sert tarafından takıldı.

“İLÇE TEŞKİLATIMIZA DARBEDİR”

İstifa nedenlerini açıklayan Adil Duru, “Yeniden Refah Partisi Gördes İlçe Teşkilatı olarak bize il başkanlığımızdan telefon edilerek, 6 Şubat tarihinde belediye başkan aday adaylarını tespit etmemiz istendi. Biz de partimiz üyesi iki aday adayını teklif ettiğimiz halde il başkanlığı partimiz üyesi olmayan İlhan Türe’yi aday gösterip ilan etti. Bu yasal değildir. İlçe teşkilatımıza darbedir. Aday gösterilince AK Parti’den istifa ettiği anlaşılmaktadır. Arkadaşları olan 4 kişinin dahi AK Parti’den istifa ettikleri meçhul olup, partimiz üyesi olmadıkları kayıtlarımızda bellidir. 7 Şubat tarihi saat 13.00’a kadar ilçe teşkilatı olarak dimdik ayakta ve görevdeydik. İl Başkanı Hakan Lalebaş’a götürdüğümüz aday adayı listesini bizden almayarak, bizleri geri çeviren il başkanlığı ile bu saatten sonra çalışmaya devam etmemizin partimizin prensiplerine leke düşüreceğini gördüğümüzden dolayı teşkilat olarak, ilçe başkanı ve üyeleri olarak istifa ediyoruz” dedi.

Rozet takma töreninden sonra AKP Gördes İlçe Başkanı Halil Erden ve AKP’li Belediye Başkanı ve başkan adayı Muhammet Akyol, partiye katılanları tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir